Biztonságos nyaralás kisgyerekkel

2009. 08. 07.
Ez a cikk elmúlt egy éves, így elavult lehet.

Minden szülő számára ismerős az, amikor a nyaralást hosszú órákon át tartó agyalás előzi meg, hogy mindenre gondoljunk, majd jön a csomagolás. Amikor pedig már elindultunk, persze kis idő eltelik – de annyi épp elég, hogy már késő legyen visszafordulni – mire eszünkbe jut, mit is hagytunk otthon. Egy anyának sok mindenre kell figyelni, hogy gyerkőcét biztonságban tudhassa, hiszen sok veszély leselkedik rájuk, főleg idegen környezetben. Persze mindentől még egy anya sem védheti meg gyermekét, de ha odafigyelünk, és elővigyázatosak vagyunk, sok helyzetet meg tudunk előzni és mi is nyugodtabbak vagyunk, ha már egyszer mi is kikapcsolódni megyünk, vagy mi?

Nézzünk néhány általános tanácsot az utazásra, amik jól jöhetnek, a gyerekkel először utazóknak, és emlékeztetőül egyaránt.

Öltöztessük rétegesen gyerekünket, legalábbis mindig legyen kéznél pulóver, hosszú nadrág, és lenge öltözet is, mivel az égieket nem mi irányítjuk, így mindenre számítanunk kell. Gondoskodjunk arról, hogy legyen az utazás hosszának megfelelő folyadék, kínáljuk rendszeresen, kisebb gyerkőc esetén itassuk, sokszor kevés folyadékkal. Törölköző, zacskó legyen kéznél, ha előfordulnának balesetek. Ennek megelőzésére ne adjunk a gyereknek az út előtt nehéz ételt, illetve hányinger csökkentőt készítsünk be. Arra, hogy az utazás alatt lekössük a kicsik figyelmét, ha kisebb még, vigyük el az egyik kedves játékát, ha nagyobb, játszunk vele különböző szópárbajokat, vagy a legjobb, ha mesélünk neki arról a helyről, ahova készülünk.

Ha már ott vagyunk, legyünk biztonságban. A nyaralásra való készülődésnél járjunk utána, hol van orvosi rendelő és patika a szállásunkhoz közel. Vigyünk magunkkal alapvető fertőtlenítő szereket, biztos, ami biztos a fürdőnek nem árt egy általunk is elvégzett gyors fertőtlenítés.

A napégés mellett a hőguta is nagyon veszélyes. Ne legyünk kint egész nap a hőségben a gyerekkel, ha programot szervezünk azt is inkább 11 óra előtt és 3 óra után tervezzük, amikor már nem olyan erős a nap. A délutáni pihenést tartsuk be, a nagy meleg jobban megviseli a fiatal szervezetet és hát a mediterrán országokban sem hiába találták ki a sziesztát, ami nemcsak a gyerekeknek szól.

Öltöztessük a gyereket világos ruhába, ami visszaveri a fényt. Egyedül a vízhez ne engedjük, szigorúan csak felügyelettel, ugyanis akár a 10 centis vízbe is képes belefulladni!

Ha tengerparthoz megyünk nyaralni, készíthetjük a gumitalpú papucsunkat! Ha még nem szereztük be, a tengerpartok közelében is mindig árulnak, érdemes beruházni rá, praktikus és megvédi talpunkat a tengeri sün tüskéitől, vagy a rák ollóitól és minden mástól is.

A víz mellett sajnos sok baleset történt már, ezek közé tartozik a kis vízbe fejessel ugró gyerekek története, akik véglegesen lebénultak, vagy a felhevült testtel a vízbeugróké, akiknek leállt a szívük. Meséljük el gyermekünknek ezeket a rémmeséket, és tudatosítsuk bennük, mivel jár, ha megszegik szabályainkat. Persze óvatosan, ne megijesszük, inkább csak a figyelmét hívjuk fel a lehetséges problémákra. Mesélhetünk törött kezekről, bibis lábakról, halálról és tartós betegségekről inkább ne ejtsünk szót a kisebbek előtt. Mert így alakulhat ki egy életre szóló félelem a víztől – és nem azért megyünk nyaralni, hogy rosszul érezzük magunkat!

Ennek ellenére, ha igazán körültekintőek vagyunk, és mindenre figyelünk, a kérdés akkor is felmerül, tudunk e lazítani ezen elővigyázatos intézkedések megtétele után is?

Mert ugye az ördög nem alszik…

Kapcsolódó anyagok:

$$677$$

$$952$$ 

 



Szerző

donna.hu



Scroll to Top