Korunk népbetegsége: A savasodás

2009. 07. 19.
Ez a cikk elmúlt egy éves, így elavult lehet.

Természetesen, mint minden más, a tartalékaink is végesek. Ilyenkor következnek be a könyörtelen betegségek. Ránk, nyugati emberekre ez jellemző, hogy ilyenkor észleljük a bajt, és a megelőzésre nem fordítunk energiát, mint a keleti hagyományok szerint élők. Gondoljunk csak bele, ha egy szobanövényt savas vízzel locsolnánk, az egy idő után elpusztulna. Ezt tesszük mi is a szervezetünkkel.

Dr. Robert O. Young korunk egyik jelentős mikrobiológusa azt feltételezi, hogy minden betegség mögött a elsavasodás áll. "Egy betegség létezik: testünk elsavasodása. Ha csak egy betegség van, arra egy gyógymód létezik - megszüntetni a savasodást - lúgosítani!" - írja az Új Biológia elmélete. Ha túlsavasodik a szervezetünk, sejtszintű károsodás megy végbe úgy, hogy a sav szétmarja a sejtjeinket, szöveteinek és apránként bejut a vénáinkba. Ami azért veszélyes, mert minden sejtszintű tevékenységet leblokkol, mint az agy mindennapi működését, vagy a szívünk dobogását.

Az elsavasodást számos tünet kíséri: elhízás, túlsúly, a fáradtság, motiváció hiánya, alacsony energiaszint, emésztési zavarok, savtúltengés, reflux - gyomorégés, savas íz a szájban, égő érzés a torokban, krónikus köhögés, és mellkasi fájdalom -, bőrtünetek, kiütések, allergiák –ételallergia -, asztma, gyors öregedés, depresszió és a narancsbőr. Viszont mikor már durvábbra fordulnak a tünetek, átalakulnak betegségekké, mint a cukorbetegség, szívbetegség, köszvény és sorolhatnám még. Ha ezek közül néhányat felismerünk magunkban, akkor ideje tenni ellene.

A megoldás erre a problémára az, hogy teljesen átalakítjuk az étrendünket, valamint az életünket. Ez azt foglalja magába, hogy naponta legalább 10 dkg zöldséget fogyasszunk, vagy lúgosító ételeket. Ami még fontos, hogy próbáljuk meg kiiktatni az életünkből a stresszt, vagy legalább csökkenteni. Továbbá vannak különféle megvásárolható termékek, amik blokkolják a savasodást, ezeket is nagyon ajánlom mindenki figyelmébe.

Feladatunk a savasodás folyamatát visszafordítani, és visszaállítani a szervezet optimális pH egyensúlyát, tehát lúgosítani kell testünket. Milyen ételek váltanak ki savasodást? A kóla, ami foszforsavban gazdag, a buborékos italok, amiknek a nevükben is benne van, hogy szénsavas üdítő. A húsok megemésztésénél is savat termelünk, cukor és finomlisztből készült tésztafélék fogyasztásakor ecetsavat termel a szervezetünk, sajt és sózott, tartósított felvágottak salétromsav termelését idézik elő, a bor a szervezetünkben kénsavvá alakul át és a kávé, valamint a tea csersavban gazdag.  Ilyenkor jogosan szólalunk fel, hogy akkor mit együnk, mert ezek mindennek az alapjai. Igen így van, és nem is kell ezeket megvonni a szervezettől, csak mellé fogyasszunk lúgosító ételeket. Ami azt is jelenti, hogy ezzel a kiegészítéssel csökken a savas ételek fogyasztása is majd.

Mi lúgosít? A zöldségek - mindegyik, a gyümölcsök közül ajánlanám a meggyet, a kókuszt, a citromot és a grapefruitot. Továbbá lúgosít a szója, a friss tej, valamint a gabonafélék közül a hajdina és a tönkölybúza. Ha ropogtatni szottyan kedvünk, a mandulával és a tökmaggal próbálkozzunk. Ételek fűszerezésénél, pedig részesítsük előnyben a hagymát, fokhagymát, a cayenne borsot, gyömbért és Magyarország híres fűszerét, a piros paprikát is.

Normál állapotban a táplálkozásunknak csak 20% -ának kéne savas ételnek lennie, 80%-ot pedig a lúgos ételek nyernék meg. Ami manapság sajnos elég kevés embernél lelhető fel, ezzel ellentétben a fordított verzióban benevezett emberek majdnem mindegyike dobogós helyezést érne el. 

Tehát lúgosítsunk és energizáljunk!



Szerző

donna.hu



Scroll to Top