A görögök is nagyon szerették, miután örökzöld, a tavaszt látták benne. A kelták ugyanezért tisztelték, miután majdnem minden növény téli álmot alszik, addig a fagyöngy zöldell, mintha életereje állandóan tartana.
Az első téli újhold utáni hatodik napon a papok aranysarlóval levágták a fagyöngy ágait, s mikor azok lehullottak, az arra érdemes férfiak a fa tövében vászon lepedőbe fogták fel őket, nehogy leessenek a földre. A fagyöngy bogyójából, áldozati bárány véréből, és hagymából áldást és egészséget adó italt főztek.
A németeknél az új élet záloga és a termékenység szimbóluma a fagyöngy.
Majdnem minden gyógynövénykönyv, füveskönyv, füvész könyv megemlíti, már 1729-ben is külön könyvet adtak ki róla. Azóta orvosok, biológusok, és botanikusok kutatásainak köszönhetően elég sokat tudunk róla.
Jó ha tudjuk, kizárólag a fehér fagyöngy levelei és hajtásaiból készülhetnek gyógyító drogok.
Élvezheti gyógyító hatását minden szív- és érbetegségben szenvedő ember. Nyugtató hatású gyógynövényekkel kombinálva ideges szívpanszokban jó eredmény várható a fagyöngytől. Kedvezően hat az érelmeszesedésben, időskori szívártalmakban szenvedőknél.
Csökkenti a magas vérnyomást, és emeli az alacsony vérnyomást. Ez azzal magyarázható, hogy a szívműködést erősíti, a vérkeringést szabályozza, s ez által megszünteti a szédülést, fejfájást, fülzúgást.
Elősegíti a menstruációs vérzések szabályozását, és megszünteti a méhvérzés-zavarokat.
Fokozza az anyagcserét, és az emésztőmirigyek tevékenységét, erősíti a testi és szellemi teljesítőképességet.
Daganatellenes hatása is jól ismert.
Kapható gyógynövényboltokban és gyógyszertárakban is.
Ha magad szeretnéd elkészíteni a teát belőle, akkor 2-4 kávéskanál leveles hajtást két és fél deciliter vízben szobahőmérsékleten kell áztatni estétől reggelig. Felét éhgyomorra, reggeli előtt, másik felét utána ajánlatos meginni. Egy napon maximum két pohárral igyál belőle.