Az első biztosan ismert bemutató 1604. november 1.-én volt Londonban, a Whitehall Palace-ben. Ezután 1610. április 30-án, a Globe Színházban; 1629. november 22-én és 1635. május 6-án a Blackfriars Színházban mutatták be. Magyarországon korai fordítással ugyan, de 1794. március 24.-én bemutatták az Othello, a velenczei szerecsen történetét.. 2009. október 17-én már egy modernebb felfogásban, Eszenyi Enikő rendezésével kerül színpadra a két részben játszott Othello. A megtévesztett ember tragédiájába nyerhetünk betekintést, mely egy fájdalmasan megindító történet. Szép lassan felszínre kerülnek a darabban az emberi természet legmélyebben elrejtett bugyrai, amit az emberek a féltve őrizgetnek, és egy-egy jelenet fellebbenti a leplet a lélek csodálatos, és borzalmas titkairól.
Othello - akit Nagy Zsolt játszik, a Velencei Köztársaság tábornoka -, egy borzasztóan naiv ember, akinek a szíve hatalmas, lelke tiszta, gyöngédsége pedig rátermettségével és méltóságával vetekszik. Amikor már elhitetik a nézőkkel, hogy ez egy nagyszerű ember, akkor közbelép Jago – Fekete Ernő - százados, aki Othello tisztje és megzavarja az eddigi tisztánlátását, valamint érzékeny lelkivilágába is rendesen beletipor. Ez az a tiszt, aki a gonoszságot testesíti meg a színpadon akaratosságával, és ötvözi az értelem kivételes képességeivel. Ezzel a gonoszsággal csak egy valami mer szembeállni, márpedig a szerelem, amit egy kiváltságos nő – Desdemona, akit Béres Márta játszik - vált ki. A női alak a tisztaságot, és az ártatlanságot szimbolizálja, melyet „A” kendővel még jobban sikerül érzékeltetni.
Az előadásban a társulat kiemelkedő színészei - Börcsök Enikő, Reviczky Gábor, Vallai Péter, Tahi Tóth László és Varju Kálmán - mellett a főszerepeket kiváló vendégművészek játsszák: Béres Márta, a szabadkai Kosztolányi Dezső Színház társulatának tagja, Nagy Zsolt, a Krétakör társulat egykori színésze, és Fekete Ernő, a budapesti Katona József Színház színésze. A darabban sok fiatal színész feltűnik, akiknek ruhája legtöbbször katonai egyenruhához hasonlít. A fiatalok között fel-felbukkan Reviczky Gábor is, mint Brabantio, a szenátor, továbbá a női ártatlanságot megtestesítő Desdemona apját is. Akinek van lehetősége ezt a történetet megnézni, az egy fiatal, lendületes színdarabot fog látni, és ami felpezsdítő benne, hogy épp jókor jönnek a mozgalmasabb részek, amik felrázzák a közönséget.