„Hogyha nékem sok pénzem lesz…” - szól a fejünkben sokszor az örökzöld sláger, és valljuk be, ki nem ábrándozott még el azon, hogy ellátogat egy-egy luxusszállodáiról vagy különleges éttermeiről, építményeiről ismert városba. A Los Angeles Times egy listát állított össze a legrongyrázósabb városokról világszerte. Üljünk hát fel a képzeletbeli repülőre és a dalocskát dúdolgatva vegyük sorra, hogy miket néznénk meg.
1) Tokió: Bizony, Japán fővárosa nem éppen a visszafogott árairól híres. A hatalmas világvárosban mintegy 12 millió ember él. Különlegessége, hogy a klasszikus japán kultúra jegyei helyett inkább a legmodernebb találmányok, kütyük és építmények dominálnak itt. A modern kütyük mellett a divatnak is fellegvára Tokió, így szép számmal találhatóak meg itt luxusüzletek is, melyek nem a mindennapi „halandók” igényeit hivatottak kielégíteni.
2) Oszaka : Tokió ellentéte. Itt még a mozgólépcsőknek is másik oldalán állnak felfelé és lefelé, mint a fővárosban. A város fő mottója a hedonizmus. Ez főleg a kulináris élvezetekben nyilvánul meg. Sok helyen hirdetik úgy a várost: „gyere és edd magad rommá”, így tehát különféle éttermek és különleges szórakozóhelyek tarkítják a várost, kiszolgálva a luxusigényeket.
3) Moszkva: Bizony, a város, bár sokáig volt a szocializmus fellegvára, manapság már nem is hasonlít régi, visszafogottabb önmagára. Csillogás és színes programlehetőségek jellemzik. Illetve az, hogy főként a leggazdagabb turistákra és az orosz felső tízezer igényeire szakosodott. Egymást érik a moszkvai luxuskiállítások, melyekre az átlag polgárok úgy váltanak jegyet, mintha múzeumba mennének. Bizony itt még a mobiltelefonok is milliárdos összegekért találnak gazdára.
4) Genf: Svájc második legnagyobb városa nem másért került be a sorba, mint gazdasági pozíciója miatt. Itt van ugyanis a Vöröskereszt és az ENSZ főhadiszállása is, így hatalmas összegek folynak át a városon. Különlegesség még Genfről, hogy itt kötötték meg azt az egyezményt, mely magában foglalja a hadifoglyokkal való bánásmód szabályait.
5) Hongkong: kantoni nyelven a Hongkong szó jelentése „illatos kikötő”. A Kínai Népköztársaság ezen területe egyike a világ vezető pénzügyi központjainak, és ezáltal sikerült nagyfokú függetlenséget megőriznie az ország többi részétől; saját pénznemmel, törvényrendszerrel és politikai rendszerrel rendelkezik.
6) Zürich: Svájc legnagyobb városa, bár a hiedelmekkel ellentétben nem ez a bankrendszeréről híres ország fővárosa, ezt a pozíciót Bern tölti be. A svájci városokra jellemző módon itt is virágzanak a bankok, illetve a világ arany- és drágakő-kereskedelmének jó része is itt zajlik.
7) Koppenhága: Dánia fővárosa leginkább a Kishableány-szoborról híres. Nemrégiben azonban a Forbes magazin a világ 10 legélhetőbb városa közé sorolta. Ennek következtében az árai is emelkedtek. A környezettudatosság fontos errefelé. A várost majdnem teljesen a biciklisták uralják. Komoly egészségügyi-turisztikai központ.
8) New York: A „nagy alma” nem meglepő módon szintén a világ egyik legdrágább városa. Hiszen itt található a Broadway és a Wall Street is. Utóbbi ad helyet a világ egyik vezető tőzsdéjének. A város számtalan nevezetességgel rendelkezik úgymint a Szabadság-szobor. Elhelyezkedésének köszönhetően a világ egyik kulturális fővárosaként tartják számon.
9) Peking: Kína fővárosa olyan látványosságokat rejt magában, mint a Tiananmen-tér vagy a Tiltott város. Azonban, mióta 2008-ban otthont adott az olimpiai játékoknak, Peking igen felkapott lett a turisták körében, ez pedig növelte az árait is. Sajnos a város mostanság hírhedt a magas szmogtartalmú levegőjéről.
10) Szingapúr: Valaha ez a város csupán egy apró, álmos halászfalu volt, de mostanra a világ egyik legszínesebb városává vált. A kínai, a maláj és az arab kultúra különleges keverékeit alkotva színes és egyedi atmoszférával rendelkezik. Fejlődésének üteme megdöbbentően gyors, így az árai is egyre inkább utolérik a nyugati és a kelet-ázsiai világvárosok szintjét.