A modern jólét biztos és demokratikus kulturális környezetet teremt a kortárs alkotók számára, sokan közülük a nemzetközi művésztársadalom részeivé válnak, működésükben országhatárok nem játszanak szerepet. Olyan globális világban élnek velünk együtt, ahol az információk, irányzatok és ideológiák a világ bármely pontjáról származhatnak, függetlenül nemzeti vagy kulturális hovatartozásunktól.
Úgy néz ki a helyzet, hogy az információhoz és a tudáshoz való hozzáférés a választóvonal az új, modern társadalom és a régi között. Azok az idők, amikor bizonyos helyszínek magukat a művészetek központjának kiálthatták ki, elmúltak. A mai világban több, sokoldalúbb és dinamikusabb művészeti szcénák és központok jönnek létre.
Az Opera Galéria legújabb kiállításának célja nem más, mint ízelítőt adni a 21. század nemzetközi kortársművészetéből, és bemutatni az alkotókat a látogatóknak. Ez a célkitűzés bizonyos kifejtést igényel, ezért kérdeztük Szőnyi Tibor galériavezetőt.
– Miért választották hivatásuknak a nemzetközi kortársművészet bemutatását?
– Szeretnénk aktívan rávilágítani a kortársművészek multikulturális karakterére és sokoldalú látásmódjukra. Továbbá szeretnénk jobban megismertetni a magyar közönséggel a legújabb nemzetközi művészeti trendeket. Ugyanakkor megpróbáljuk promotálni a kreativitást és a különböző kultúrák közötti kölcsönös megértést. Visszanézve eddigi tevékenységünkre, úgy érzem, hogy munkásságunk sikeres és pozitív hatással van a látogatókra és művészekre egyaránt.
A kiállításon látható Dubravka, Birgitta Steen, Jan Schuler, Mérovée, Christine Wieland, Ali Zülfikar és Chirtine Wieland láthatók.
Fotó: Váczy András