A visszér gyógymódjai

2008. 09. 01.
Ez a cikk elmúlt egy éves, így elavult lehet.

Először ejtsünk szót a visszérbetegség megelőzéséről tekintettel azon donnákra, kiknek még csak úgynevezett pókvénái vagy kezdetleges visszerei alakultak ki. Együnk, igyunk fehérje- és vitamindús ételeket, italokat, valamint sportoljunk rendszeresen! Álló munkát végzőknek az elasztikus harisnya jelent megoldást. Ajánlatos mindenki számára az egymás után többször váltakozó hideg-meleg lábzuhany. A szaunázás ugyanolyan kiváló, mint előbb említett társa.

Vannak különböző gyógynövények, melyek orvosolják a problémát, ilyen például a gél formában kapható vadgesztenye, a varádicskóró, ami egy fertőtlenítő hatású kozmetikai adalék, a körömvirágkrém, ami bőrelváltozások felületi kezelésére is alkalmas és a somkóró, amely a panaszok kezelésére szolgál.

Segítségül hívhatjuk a homeopátiát is. Ezen alternatív megoldás alapelve „a hasonló hasonlót gyógyít” ("similia similibus curantur"), vagyis a homeopaták olyan sorozatosan higított, alacsony hatóanyag koncentrációjú gyógyszert adnak a betegnek, amely hígítatlan állapotban, egy egészséges emberben ugyanolyan tüneteket produkálna. A visszérre háromféle homeopátiás kezelési módszert találtunk. Az egyik a már említett vadgesztenyés vénakenőcs, a második az úgynevezett varázsdió, amely külsőleg, borogatásként is alkalmazható, a harmadik pedig egy gyógyszer, a Calcium fluoratum. Ez a homeopátikum egy olyan ásványi só, amely a fogzománcban, a csontokban és a rugalmas szövetekben található meg és a véredények rugalmasságáról gondoskodik.

Azoknak, akik félnek a műtéttől, ajánljuk a hab-injekciót, melyet 1998-ban mutattak be, s a beszámolók alapján sokkal sikeresebben kezeli a betegséget, mint a műtéti eljárás. A hab egy kivételesen erélyes, ultrahanggal jól követhető, pontosan adagolható anyag, amely alkalmas ujjnyi tágasságú visszereken kívül súlyos véna fejlődési rendellenességek kezelésére is. Ez egy két-három alkalmas, mindössze 10-15 perces kezeléssorozatot jelent, amely után a lábra egy rugalmas pólyát helyeznek. Utána kerülendő az erős fizikai mozgás, ám a mindennapjainkat nyugodtan folytathatjuk a kezelések befejeztével.

Humánusabb gyógyítására és megelőzésére pedig kitalálták a visszérjógát. Ilyen az Iyengar-jóga ászana, melynek lényege, hogy a lábunkat fekvésből függőleges helyzetbe, vagyis fordított testhelyzetbe emeljük (gyertyaállás). Ezt a gyakorlatot végezzük el naponta 2-szer 5, vagyis 10 percig. A másik jógagyakorlat az Úrdhva praszárita pádászana, vagyis mikor a falnak támasztjuk kinyújtott lábainkat és fenekünket, miközben fekvő helyzetben gerincünk merőleges a falra. Ezt a helyzetet legalább 5 percig kell tartani, de érdemes sok gyakorlással meghosszabbítani az időt szépséges lábikóink érdekében.

Kapcsolódó anyagok: 

$$999$$

$$1056$$



Szerző

donna.hu



Scroll to Top