A középső csoportosoknak még el kél egy kis segítség, a szappanozásban, a hajmosásnál, és a haj öblítésnél. Aki elmúlt már öt éves, még segítségre szorulhat a samponozásnál.
Aki iskolába készül már, inkább önállóan zuhanyozik, és van köztük, általában a fiúkra jellemző ez, aki egyáltalán nem szeret fürödni, és mindig szólni kell neki, hogy minden testrészét alaposan meg kell mosnia.
Számíthatsz rá, hogy iskolába készülő gyermeked, esetleg ki fog küldeni a fürdőszobából, amikor ő fürdik, de ez ne jelentse azt, hogy te nem mehetsz be, akkor, amikor ő éppen a zuhany alatt áll.
Nem árt folyamatosan figyelmeztetni, akár a fürdőszoba ajtóból is, hogy alaposan ki kell öblíteni a sampont a hajunkból, hogy a lábunkat, a popsinkat is meg kell mosni, és a térdünk sem maradhat piszkos.
Ami elengedhetetlenül fontos:
Bármennyire is önálló az óvodás, soha ne hagyd egyedül a fürdőszobában, ne fordíts hátat, amikor ő a kádban ül!
Lehetőleg ne menj távol a fürdőszobától, amikor a gyermeked zuhanyozik, vagy fürdik. Egy ember pár centis vízbe is belefulladhat.
Soha ne engedd, hogy a gyermek a fürdőszobában nélküled játszon, sem üres kádban, sem vízzel telt kádban.
Ne használj a kád közelében sem hajszárítót, sem egyéb elektromos készüléket. Mindig ellenőrizd, hogy az elektromos készülékek csatlakozói ki vannak-e húzva a konnektorból a fürdőszobában.
Akkor kezdd el szárítani a gyermek haját, amikor már fel van öltöztetve!
A kád közelében soha ne legyen a gyermek számára balesetveszélyes dolog, pl. kisolló, körömreszelő, szemöldökcsipesz, borotva, stb.
Nagyon fontos, hogy a gyermek a fürdőszobában belülről ne tudja magára zárni az ajtót, lehetőleg olyan kilincset, zárat szereltess a fürdőszoba ajtóra, és a WC ajtóra is, amit kivülről könnyedén ki tudsz nyitni.
- Németh Ágnes -