Nyári hajápolás
2008. 06. 14.
Ez a cikk elmúlt egy éves, így elavult lehet.
Nem csak a napsugarak, a klóros vagy épp sós tengervíz károsítja loboncunkat. Ezeken kívül a légkondicionáló, meleg szél vagy épp a forró levegő is ugyanolyan ártalmas. Egészséges hajunk megőrzése érdekében ajánlott a heti kétszeri hajmosás és balzsamozás – egész évben –, továbbá a havi rendszerességű, szakértő (fodrász) általi megvizsgálás.
Nyáron azonban több dologra kell figyelnünk, több dolgot kell tennünk hajunk védelme érdekében. Például a strandon mindig ügyeljünk arra, hogy a klóros vízből kijövet, öblítsük le hajzuhatagunkat édesvízzel, mert a visszamaradó só-és klórrészecskék (különösen napfény hatására) rongálják a hajat. Nem ritka az olyan nő, aki a medence után hajat mos a nyilvános zuhanyzóban. És jól teszik! Hiszen a tiszta hajat kevésbé rongálja az UV-sugárzás, mint a klórosat vagy sósat. Másik példa: Ne használjunk alkohol tartalmú spréket, mert az alkohol még fokozottabban szárítja a hajat. Vagy: Soha ne szárítsuk hajkoronánkat tűző napon, hajszárítót pedig csak akkor használjunk, ha feltétlenül szükségünk van a gyors szárításra.
Miután megmártottuk habtestünket és sellőhajunkat a tenger vizében, érdemes egy kis samponnal és bő vízzel lemosni, majd egy balzsampakolást felhelyezni úgy 10-15 percig. Festett haj esetében használjunk színfrissítő, színélénkítő sampont, ennek segítségével megőrizhetjük az eredeti színt.
Sokan ajánlják a tiszta haj védelmében a különböző UV-filteres napsprayt vagy UV-filteres zselét, mivel megőrzik a haj színét és minőségét, ami leginkább a festett hajú nők/férfiak érdeke. Ezek a termékek drogériákban és a szakboltokban megvásárolhatóak.
Alternatív megoldásként választhatjuk a kamillateával vagy az ecetes vízzel történő hajöblítést, mivel a kamillatea világosabb árnyalatot ad hajszínünknek, az ecetes víz pedig szép fényessé varázsolja loknijainkat. Vagy csak simán felköthetünk egy vizes kendőt fejünk búbjára, s ezzel egyúttal elkerüljük a napszúrást is.
S a végén néhány jó tanács az egészséges haj érdekében:
Lehetőleg fából készült kefével fésüljük hajunkat, mert a fémből készült fésűk, kefék felsérthetik a felszínét.
Rendszeresen vágassunk vissza a hajvégekből.
Vizes hajunkat ne dörzsöljük erősen, hanem csak itassuk fel a felesleges vizet.
Naponta legalább háromszor hajkefével alaposan, több irányba fésüljük át a hajat. Ezzel serkentjük a fejbőr vérkeringését, és megelőzzük a nagymértékű hajhullást.