Ha a külsőről vagy a viseletről van szó, akkor akad pár olyan dolog, ami nagyon bántani tudja a szemünket. Nem azokról a dolgokról lesz szó, melyekről a tulajdonosa nem tehet, nem a pattanásokról és anyajegyekről, hanem a lustaságból és nemtörődömségből elkövetett bakikról. Emellett megjegyezném, senki sem tökéletes, és mindenkinek lehet kevésbé jó napja, tehát ne ítéljünk elsőre. Mivel az ördög a részletekben lakik, nem árt minden apró dologra odafigyelni. Minél magabiztosabb valaki és tökéletesebb a megjelenése, annál kirívóbb egy-egy tökéletlen részlet, rosszul megválasztott ruhadarab. Figyeljünk rá, hogy ne vegyünk fel olyan ruhákat, amelyek nagyon különböző stílusúak, egy drága magassarkú cipő nem fogja tulajdonosát jobb színben feltüntetni, ha azt egy letaposott farmerhez veszi fel. Sokan elkövetik azt a hibát, hogy a ruháikon rajtahagyják a címkét, még ha nem is az árcédulát, de valami márkaazonosító matricát. A legkellemetlenebb, ha a magassarkú talpán ott virít az ármatrica. Még fájóbb, ha nem vagyunk képesek megszabadulni egy-egy kedvenc darabtól , akkor sem, ha már kibolyhosodott, kifakult vagy kinyúlt, esetleg fehér izzadásgátló nyomai vannak rajta. Ekkor nincs mit tenni, akármilyen kedves is valakinek az a felső, nem célszerű felvenni munkahelyre. A kabátujj koszossága is egyenesen vonzza a szemet. Egy-egy kiegészítő hiába méregdrága és puccos, ha az öltözet többi részén látszódik, hogy kopott, vagy esetleg ki is van szakadva.
Továbblépve, a testen fellelhető igénytelenségek tárházát még korántsem merítettük ki. A lepattogzott körömlakk akkor a legkiábrándítóbb, ha élénk színű, és kivillan alóla a sárgás köröm. Nem kifejezetten előny, ha a melegebb nyári napokon a teljesen nyitott cipők látni engedik a kifestett és már le is pattogzott lábujjkörmöket. Emellett a hátul nyitott cipőből kikandikáló ápolatlan sarok is okozhat kellemetlenséget. A kirepedezett sarokbőr, a sárgás bőrkeményedések, a vízhólyagnyomok mind rontják az összhangot. Ha lábunk nincs a legjobb állapotban, akkor hagyjuk a nyitott cipőket.
Ha már nem a húszas éveinket tapossuk, se legyünk igénytelenek. Öltözködés, hajviselet és miegymás, amit „vájt szemű” tinédzser gyerekeink igen alaposan fel is hánytorgatnak. A kor előrehaladtával mindenkinek megváltozik az élete és értékrendje. Mikor a gyerekek megérkeznek a családba, már nem az a legfontosabb, hogy havonta elmenjünk a fordászhoz, vagy éppen esti elfoglaltságként tökéletesre lakkozzuk körmünket. Gyakran új ruhák vételére sem jut energia, és a régi persze egyre idejétmúltabb lesz. Figyeljünk ekkor is arra, hogy azért ne váljon állandóvá az igénytelenségünk, szakítsunk rá egy kis időt, hogy rendbehozassuk a hajunkat, és ha nem lennénk abban biztosak, mi a divatos ruházat, lapozzunk fel pár újságot, illetve nézzünk pár példát az interneten. Figyelem! Nem érdemes a 20-30 évvel fiatalabbak divatját alapul venni, könnyen nevetségessé válhatunk, ha az alattunk lévő generáció ruhadarabjait aggatjuk magunkra.
És persze itt vannak a férfiak is. Nem maradhatnak le ők sem a listáról. Annál is inkább, mert tudjuk, hogy ha nincs a ruhájuk kimosva, nincs kivasalva, akkor mindenféle probléma nélkül képesek belebújni a már használt vagy gyűrött darabokba. Sokszor elmaradhat a cipő tisztítása, akadály nélkül vesznek fel össze nem illő ruhadarabokat. Például melegítőnadrágot lakkcipővel, vagy elegáns nadrágot letaposott edzőcipővel. Nem beszélve az ápolatlan szakállról, borostáról, esetleg fülszőrről. A köröm alatti piszok igazán szembetűnő. Ha valaki műhelyben dolgozik, akkor természetesnek vehető, de az irodai munkahelyeken igazán visszatetsző, ha a kellemes megjelenést egy fekete koszcsík rontja el.
Érdemes a külsőnkre odafigyelni, öltözködési szokásainkat átértékelni. Ne más véleményéért legyünk igényesek, hanem saját magunk miatt. Ha hiszünk abban, hogy csinosak lehetünk és teszünk is érte, akkor más sem találhat kivetnivalót a megjelenésünkben.
-TT-