A Fővárosi Bíróság 2010. június 8-a óta tárgyalta Geréb Ágnes szülész-nőgyógyász és társainak perét. Az ügyészség maradandó fogyatékosságot eredményező, továbbá halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés bűntette, illetve vétsége miatt emelt vádat, melyet négy otthonszülés esetében vizsgáltak.
"Van egy-két állapot, ahol mindenki egyforma, akármilyen a bőre színe, akármennyi pénze van és akármi a foglalkozása. Az egyik ilyen a szülés, a szülésközeli állapot. Szeretem elkísérni oda az asszonyokat és együtt lenni velük ott, legjobb szakmai tudásommal és teljes jelenlétemmel segíteni nekik, hogy ne zavarja őket semmi, hogy átérezhessék azt a bizonyos egyformaságot, egyenrangúságot, és így tudják fogadni, útnak indítani a kisbabájukat. A békésebb jövőért. A toleránsabb jövőért".
Geréb Ágnes, védőbeszéd, 2011. március 17.
Bár a vádlottak idén márciusban kegyelmi kérelemmel fordultak Schmitt Pál köztársasági elnökhöz arra hivatkozva, hogy az otthonszülés szabályai nincsenek konkrétan lefektetve, most mégis ítélet született az ügyben: Geréb Ágnes két év letöltendő fogházbüntetést kapott, továbbá öt évre eltiltották a szülész-nőgyógyászi és a szülésznői tevékenység gyakorlásától. Az ítélet indoklása szerint a felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását "semmiféle körülmény nem indokolta", mert Geréb Ágnes felelős két súlyos bűncselekmény elkövetéséért.
Az ítélethirdetés után többen nemtetszésüknek adtak hangot a tárgyalóteremben, a Fővárosi Bíróság előtt pedig kb. ötven fős szimpátiatüntetés bontakozott ki.
Van véleményed? Érdekel egy téma, amiről még nem volt itt szó? El akarod mondani? Csatlakozz Facebook oldalunkhoz és mesélj, kérdezz!