Sokan manapság sokkal többre tartják az őszi és a téli hónapokban a déligyümölcsöket, mint a hazai almát. Pedig nagymamáink azt vallották, hogy ha egy almát megeszünk naponta, akkor nem lesz szükségünk doktorra. Az alma sohasem hiányzik a piacról, vagy a zöldséges boltokból.
Lehetőleg nyersen kellene fogyasztanunk, ám ha valaki nem bírja a nyers gyümölcsöt, fogyaszthat főtt almát kompótként, szűrt almalét, vagy sült almát. A párolt alma kitűnő köret baromfi és vadhúsok mellé. Ám az alma leves és az almamártás is kitűnő étel. Az alma közkedvelt tölteléke a különféle tésztáknak, lepényeknek, réteseknek, pitéknek, önmagában, vagy dióval, esetleg túróval keverve. Használhatjuk saláták, tejes turmixok készítéséhez is.
A népi gyógyászat szerint a reszelt alma elmulasztja a hányingert, megszüntethető vele a hányás, és a tengeribetegség is.
Az almát tejben főzve, és langyosra hűtve arcpakolásra használhatjuk. Felfrissíti és regenerálja a bőrt. Közismerten jó hatású az almakúra a szépség és a rugalmasság megőrzésére is. Tartsunk szépségdiétát almával, fogyasszunk naponta egy-két almát!
Az almaecetet a népi gyógyászok valósággal az egészség forrásának tartják.
Egy kiskanálnyi mézet és két kiskanálnyi almaecetet fogyasszunk el naponta egy pohár vízben oldva. Ez a kellemes ízű és illatos ital tartalmazza mind az alma, mind a méz ásványi elemeit, amelyek a szervezet zavartalan működése, az erőnlét megtartása érdekében szükségesek.
A népi gyógyászat javasolja az almaecet fogyasztását, mert ez igen sok káliumot és mellette még foszfort, klórt, nátriumot, magnéziumot, kalciumot, ként, vasat, fluort, szilíciumot és számos nyomelemet tartalmaz. A kálium hatásos az érelmeszesedés ellen.
Sok embernek okoz gondot a súlyfeleslege. Az almaecet sok esetben segít ebben: gyorsítja a zsírégetést, de ennek ellenére a fogyókúra alatt kerülni kellene a túl zsíros és szénhidrátban, cukorban, bőséges étkezést.
Gyakori a kínzó, idült fejfájás. Sokféleképpen fájhat a fejünk, főleg a migrén kellemetlen.
A népi orvoslás szerint elvileg megszünteti a migrént, ha minden étkezésnél két kiskanál mézet, elfogyasztunk, és belélegezzük az almaecet gőzét: egy alacsony edényben azonos mennyiségű almaecetet és vizet lassú tűzön forraljunk fel, majd ennek a gőzét 75 x lélegezzük be.
Az alkoholbetegeket is le lehetne szoktatni az ivásról méz és almaecet keverékének fogyasztásával.
Az almaecet rendszeres fogyasztásával megszűnhet a fáradékonyság, a szédülés, csökken a magas vérnyomás, fokozódik a szellemi frissesség, javul az emlékezőtehetség, ellenállóvá válik a szervezetünk a meghűléssel szemben, javul az étvágyunk.
Kapcsolódó anyagok:
$$1608$$