A mesterfodrászok korában több lehetőség nyílik a tökéletes frizura kialakítására. Ennek ellenére érdemes alaposan körüljárni ezt a témát a hajszerkezet egészségének megőrzéséért. A póthaj-választásnál nagyon fontos, hogy milyen előkezelésben részesült a nyers haj, megfelelően fertőtlenítve van-e, illetve hogy szálirányban van-e válogatva. Legjobb, ha nem kéz alól vesszük, hanem nagyobb és ismertebb helyeken keresünk, ahol garanciát is vállalnak a haj minőségéért.
A vendéghaj kezelése megegyezik a saját hajunk ápolásával. Ajánlatos valamennyivel több balzsamot, hajvégápolót használni, mivel a felépített haj már nem jut táplálékhoz a hajhagymákból. Ezzel a megvásárolt haj élettartamát is megnövelhetjük.
Az álhaj felhelyezése után jelentkezhet kisebb bőrpír vagy viszketés, amíg a fejbőr megszokja a több haj jelenlétét. Jó hír, hogy a hajat csak egyszer kell megvásárolni, utána már csak a bontásért, illetve a visszavarrásért kell fizetni. A haj visszavarrása kb. 1-2 havonta ajánlott.
Néhány hajhosszabbító módszer:
Hajfelvarrás
A saját haj közé fonatot készítenek, majd láthatatlan öltésekkel előre felfűzött vendéghajat varrnak. Kíméletes, de nem a legesztétikusabb technikák közé tartozik, mivel nem simul annyira a fejhez, ezért kicsit kitüremkedik.
Keratinlapos hőillesztés
Tincses hajhosszabbítás, melynél először a saját hajat apró tincsekre szedik, majd tincsenként hozzáillesztik a vendéghajat, és végül egy hőre kötő keratinanyaggal rögzítik a tincseket. Hajhosszabbítás és hajdúsítás céljából a legmodernebb, legkímélőbb, tökéletes, észrevétlen hajhosszabbítás.
Szilikonos mikrogyűrűzés
Szintén tincses hajhosszabbítás, mely egy 3 mm-es pici gyűrűn alapszik, ami szilikonréteggel van bevonva, hogy a hajat kímélje. Ezt a gyűrűt áthúzzák a hajon, valamint a vendéghajon, és rászorítják. Kíméletes, gyors, észrevétlen hajhosszabbítási eljárás.